25. dvojzkoušky - 16.2. 2013 Svojetice

19.02.2013 12:30

Tyhle dvojzkoušky jsme měli v plánu už hodně dlouho, do Svojetic na El Paso totiž jezdíme pokaždé. Je to blízko a nemusíme ráno vstávat, takže pohodička. Rozhodčí se na tuhle akci střídali jak ponožky. Nejdřív krachl pan Rybář, poté pan Spolek a nakonec pískala Veronika Vostrá. Trošku mě překvapily reakce po první změně, kdy měl pískat Zdeněk Spolek a závodníci se hromadně odhlašovali. Taky mám více a méně oblíbené rozhodčí, ale že bych na někoho cíleně nejezdila, nevím..... mě osobně to přijde přehnané. Ale zpátky k běhání....

Hafani se celkem snažili, bohužel nějaká ta tyčka pokaždé spadla. Alfíkovi se lépe povedla první zkouška A2, kterou jsme dokončili v nejrychlejším čase s jednou smolnou laťkou, jediný škraloup tohoto běhu bylo naše tradiční šílenství před odložením. Druhou zkoušku A2 jsme opět dokončili s jednou laťkou, kdy se Alfík na skočku úplně špatně odrazil a spadl do ní, jinak při nás stálo spíše štěstí, málem skončil na kladině místo v tunelu a posílání přes ruku před slalomem taky úplně nepochopil, zato měl ale úplně perfektní odložení. Provedla jsem to trošku nestandartně neb jsem si ho odložila až za pásku už při běhu závodníka startujícího před námi a fungovalo to. Dorka se narozdíl od posledních startů v Kladně taky celkem soustředila a necvakala po mě. Lépe se nám povedla druhá zkouška A2, kterou jsme zaběhly pěkně plynule, bohužel jedna tyčka dole. V prvním běhu A2 se Dorka doslova prošla po dálce, sejmula jednu tyčku a netrefila náběh do slalomu, ale to bylo spíš moje, trošku jsem jí překážela. Umístění se povedlo jen Alfíkovi, v součtu obou zkoušek ulovil pohárek za 3. místo.

Příští víkend máme v plánu dvojzkoušky v Ratenicích, ale náš start je ohrožen, protože si ve Svojeticích oba hafani rozpárali nohu na úplně stejném místě. Alfík má o něco větší díru než Dorka a odjížděl chudáček kulhající. Do neděle snad budem zahojení, ale bez trénování to asi stejně bude stát za prd.