26. dvojzkoušky - 16.3. 2013 Svojetice

17.03.2013 10:19

Krásné slunečné odpoledne jsme strávili na 26. dvojzkouškách na ranči El Paso ve Svojeticích. Vše se neslo v naprosto tradičním duchu. Trošku se mi ta tradice přestává líbit, páč za ty tři roky, co do Svojetic jezdíme se toho moc nezměnilo a člověk by nějaký ten progres přece jen očekával. Jediné co můžu pochválit, je nová úprava skoček, ale ta pravděpodobně proběhla jen díky úpravě řádu. Plné bočnice bílé barvy a pruhované tyčky jsou rozhodně více výrazné. Co se týče ostatních překážek, přinejmenším houpačka a rozviklaný slalom by si výměnu určitě zasloužili. No a šílený, pro psy nebezpečný kruh si o výměnu přímo říká (opět jsme byli svědky několika nepěkně vypadajících karambolů). Tentokrát navíc nebyl kvalitně upraven ani povrch, vždycky byl čerstvě uválcovaný a pokropený, tentokrát byl samý kámen a pěkně prášil. Celkový dojem ze závodů vyvážily pěkné výsledky, takže jsem nakonec odjížděla nadmíru spokojena.

Parkurům vládla paní Jitka Maroušková a tratě nebyly nijak zvlášť záludné. První zkouška A2 obsahovala jedinou kritickou pasáž, áčko-kruh-tunel. První startovala Dorka, bohužel vzala kruh bokem, díky opravě jsem se dostala úplně jinam, než bylo potřeba, a špatná díra tunelu byla jasná, takže disk, ale jinak běžela moc pěkně. S Alfíkem to byl hodně neučesaný běh plný adrenalinových situací, ale všechno jsme ustáli a kupodivu doběhli s čistým štítem. Většina startovního pole se diskla, takže i s neslavným časem jsme ulovili 1. místo.

Druhá zkouška A2 byla o poznání zamotanější. Většině týmů dělala problém sekvence 13 - 16. My se s ní poprali bez ztráty kytičky a překvapivě držely i tyčky. Dorka tedy čistý běh, nakonec i 1. místo a poslední splněná do trojek. Ani jsem nečekala, že to s Dorinkou půjde tak hladce. Dokud ovšem pro nás čisté běhy budou spíše dílem náhody, zůstanou oba pěkně ve dvojkách. Alfík zaběhl slušně v tempu, ale odfláknul zónu na houpačce i kladině, takže dvě chyby a 4. místo. V součtu ovšem velké překvapení, Alfík jediný dokončil oba běhy a ulovil tak 1. místo, jupííííí.

Fotky od momonka1 , krtek0071 , kklarca