"DOGy" na horách

11.03.2013 11:50

Aby nebyly všechny zápisky jen agilitní, podělím se o dojmy z víkendu na horách. Anička nás pozvala 8.-10.3. 2013 na chaloupku do Krkonoš, pozvání přijala velká část členů našeho sdružení Active Dog o.s., takže se sešla prima parta naladěná na společné psí téma. Cílem bylo otestovat běžkařské tratě a socializovat psy. S Alfíkem jsem socializaci vzdala předem. Nemá rád kontakt se psy a potřebuje mít svou nedotknutelnou osobní zónu, ve stísněném prostoru jedné místnosti naplněné sedmi dalšími psy by akorát vyvolával konflikty, takže při pobytu v chatě mu byla přidělena samotka v mé posteli a byl klid.

V sobotu jsme vyrazili na kratší výlet, trasa cca 12km ze Strážného k Boudě Na Pláni. Počasí nic moc, mlha a mokrý sníh, ale jelo se dobře. Foxíci zvládli celou cestu pěkně v tahu, akorát při závěrečném sjezdu Dorka trochu zlobila, už to na ni bylo moc rychlé. Bohužel si v tom hlubokém mokrém sněhu oba rozedřeli packy. Neměla jsem sebou dost botiček, takže druhý den už museli zůstat doma.

Psů s námi bylo habaděj, takže na nedělní 22km trasu mi Kačka půjčila jednoho tahouna ze svého trojspřeží, díky, díky. Počasí nám zase moc nepřálo. Mlha, jako bychom jeli v bílém tunelu, takže žádná panoramata se nekonala. Cíl trasy byla Lesní bouda, kde jsme si dali výborný dlabanec a stejnou cestou se vraceli zpátky. Zpáteční sjezd byl celkem náročný, v rozbředlém sněhu se dost blbě brzdilo, ale padalo se do měkého a psiska si to sprintování z kopce maximálně užili. Já si to užila taky, ale trošku mě trápilo svědomí, za ty moje chudáčky uvězněné na pokoji.

Každopádně všem zůčastněným děkuji za moc prima víkend a doufám, že si to příští zimu zopakujem. Fotky od Aničky na FB.