Apple cup VI. - Mladá Boleslav

17.09.2012 10:10

Konečně jsem se letos odvážila a foxíky přihlásila na MČR teriérů a 16.9. 2012 vyrazila na Apple cup VI. do Mladé Boleslavi. Díru do světa jsme sice neudělali, ale za předvedené výkony se myslím stydět nemusíme. Začnu pěkně popořádku.

Ranní vstávání bylo fakt hnus. V sobotu jsme u nás na cvičáku pořádali neoficiálky, z čehož jsem byla docela unavená. Nechtělo se mi vstávat ještě 100x víc než obvykle, ale nakonec jsem se přemohla. Následovala pohodová cesta po téměř prázdné dálnici až do Boleslavi, tam nastala první komplikace, uzavřená odbočka k výstavišti a já bez navigace i mapy, takže jsem začla pěkně kroužit po okolí a zachráněna jsem byla až jedním bezdomovcem, který mi ukázal cestu ovšem "za odměnu" jsem ho musela kousek svézt. 

Areál Interdogu je parádní, krásná travička, spousta prostoru, prima občerstvení není na co si stěžovat. Jediný nedostatek dne byl počet účastníků. V rámci konkurence to bylo sice fajn, ale celý den se děsně vlekl. Vyhlašování končilo ve třičtvrtě na sedm a s menší kolonou na R10 jsem domů dorazila až v půl deváté.

Co se týče běhání, pan rozhodčí Zdeněk Spolek tentokrát stavěl parkury, které nám moc nesedly. Všechny nastražené pastičky číhaly v pravo, takže Alfík byl v obou otevřených bězích lapen, ale z mého pohledu předvedl Alf krásné plynulé a rychlé běhy se všemi zónami a žádnou spadlou tyčkou, takže za mě velká spokojenost.  A teď už ke konkrétním běhům.

Začínalo se jumpingem. Ten byl pro většinu týmů doslova likvidační. Z 22 M psů doběhlo jen 6. Alfík to zakufroval hned za dvojkou, ale musím přiznat, že jsem mu dost pomohla. Po otočce za dvojkou jsem se dostala do blbého úhlu a při nakročení do strany jsem ho moc vytlačila a on místo skočky strčil hlavu do tunelu. Pak jsme to doběhli krásně v tempu a zvládli jsme i sekvenci kruh - slalom na které skončila většina startovního pole. Dokonce i Dorka od které jsem to moc nečekala, většinou se na překážky sama nevydává, tentokrát táhla pěkně dopředu a holt tu jednu vzala navíc. Takže na úvod dva Disky a konec nadějím na umístění v součtech a tudíž i na MČR teriérů.

Pokračovalo se zkouškami. A1 nebyla úplně jednoduchá. Dorka ji zaběhla plynule, pěkně v tempu akorát sundala dvě tyčky a neubrzdila jsem ji na kladině. I se třemi chybami z toho bylo 3. místo neb více jedničkářů nedoběhlo.  Alfík se vytáhl, zkoušku A2 zaběhl čistě, v nejrychlejším čase a odměnou bylo 1. místo a pátá splněná. Alfík tímto jistě patří k rekordmanům v délce plnění postupových kritérii, od našeho přestupu do A2 už uplynuly téměř dva roky. Do trojek teď máme dveře dokořán, ale nechám je ještě chvíli přivřené, myslím, že by to pro nás bylo akorát trápení, technicky na to prostě stále nemáme. 

Posledním během bylo hodně vzdušné Agility. Dorka se móóc snažila, zaběhla i slušný čas, bohužel jednička dole a 4. místo.  Celkově Dorka celkem shazovala a tentokrát to nebylo jen lehké škrtání o laťky, ale vždy se úplně špatně odrazila a skočila přímo do překážky. Budeme muset asi zase trochu oprášit skokovou gymnastiku. Alfík opět DISK, tentokrát téměř na konci. Myslela jsem, že čelo za houpačkou bude dostatečné upozornění na to, aby se stáhnul do leva ke mně, ale chyba lávky a místo do kruhu si to zamířil do tunelu, prý jich bylo v parkuru zařazeno málo a náš tunelář si to chtěl prostě užít. 

Počkala jsem na vyhlášení, posbírala pár cen, zatleskala vítězům a domů jsem dorazila totálně mrtvá, ale bylo to moc prima a z našeho běhání jsem i přes ty disky měla moc dobrý pocit.