CZECH OPEN - 11. - 12.5. 2013 Skochovice

16.05.2013 10:47

Skochovice podruhé. O víkendu 11. - 12.5. 2013 jsme závodili na CZECH OPEN. Původně jsem chtěla tyto závody letos vynechat, ale nakonec mě nalákala u nás dosud neznámá paní rozhodčí Michele Garcia z Francie. Její parkury byly opravdu jiné než na co jsem zvyklá. Typické bylo podivné vyosení skoček, náběhy na houpačku z úhlu (Alfík ani jednou netrefil nástupku) a několik outů v každém parkuru. Na outy si tentokrát potrpěl i druhý rozhodčí, kterým byl A. Grygar. Při prohlídkách jsem byla většinou dost zoufalá, ale v reálu se nakonec všechny parkury běžely celkem dobře.

Dorka měla každý den příšerný první běh, který skončil diskem. Shodou okolností pokaždé zrovna agility od Michele Garcia, rozhodně to ale nebylo obtížností parkuru. Dorka byla uřvaná a rozlítaná, vždy to začalo skočenou kladinou, kterou jsem neopravila. Teď si za to nadávám, měla jsem ji okamžitě sbalit a dál neběžet, protože si z toho dělala akorát prču a vezlo se to s náma celý zbytek běhu. Alespoň mám poučení pro příště. Dva běhy se povedly čistě jenže jsme se ani jednou nevešly do času. Počítal se nejspíš koeficientem a Petra Hamšíková s nepřekonatelnou Larou nasadily hodně vysokou laťku.

Alfík se celkem snažil. Bohužel se vždycky vyskytla nějaká chybička. Buď jsem zazmatkovala já a byl z toho disk nebo úřadoval Alfík a sundal alespoň jednu tyčku, netrefil slalom nebo skočil nějakou zónu (tentokrát nám moc nevycházela kladina a již zmiňované nástupky na houpačce). Jedničku s hvězdičkou má ale za odložení, takže vlastně velká spokojenost. Do finále jsme se letos neprobojovali, škoda, finálové parkury vypadaly pěkně a s chutí bych si je zkusila zaběhnout. Zůstala jsem alespoň fandit, zatleskat vítězům při vyhlášení a před druhou už jsem frčela domů. Kéž by to tak odsýpalo pokaždé.