Hlavně intenzivně

29.08.2013 09:59

Dlouho žádný zápis v deníčku, ale doma se rozhodně neválíme.

Ve čtvrtek 15.8. 2013 jsem s Dorkou absolvovala ukázkový program výcviku psů pro děti na Příměstském táboře. Blok obsahoval spoustu praktických ukázek a spoustu věcí si děti mohly přímo vyzkoušet. Alfík zůstal radši doma neb on kontakt s lidmi, natož pak dětmi, nerad. Dorka byla skvělá, pěkně cvičila, běhala s dětmi v canicrossovém postroji, agilitila a celkově si radostně užívala tu velkou pozornost, kterou jí všichni věnovali. Na děti udělala asi velký dojem, protože na konci vystoupení jsem musela hodně dětem vysvětlovat, že foxteriéra si do bytu na gauč pořizovat opravdu nemají.

V sobotu 17.8. 2013 jsme nastoupili na celodenní intenzivku agility u Jitky v Podvekách. Počasí zase nepřálo, bylo příliš vedro, takže jsem si to nijak zvlášť neužila. Na Dorku navíc vlezla pěkná faleška, běhala tak na půl plynu a celkově byla taková otrávená. Běhala ale velmi spolehlivě, kromě asi dvou spadlých tyček nechybovala a dělala přesně co jsem jí ukázala. Alfík se taky moc snažil, ale trošku nás potrápila zóna na áčku. 

Další dva týdny se nesou ve znamení dlouhých procházek. Konečně je trochu chládek a déšť působí na foxíky jako živá voda. Touláme se krajinou a díky strništím se dostáváme na jinak nepřístupná místa. Za necelé dva týdny máme v nohou cca 100 km. V sobotu 25.8. 2013 jsme navíc vyrazili hromadně s partou "Aktivních Dog" na část cyklotrasy Vlašimské aleje. Z Vlašimi jsme si trošku pomohli vlakem do Domašína a pak už jen šlapali. Bohužel jsme zvolili část trasy, kde jsme žádnou alej nepotkali, tak třeba příště. Skoro celou cestu nás provázel déšť, tempo tak bylo celkem svižné bez zbytečných zastávek a za tři hoďky už jsme se loučili u parkoviště. O víkendu vyrážíme zase na závody agility a sice trojzkoušky v Horních Počernicích, bude to asi hodně veselé, protože tréninky teď hodně šidíme, na treku a v lese je nám prostě líp.