Hopsání u dědy Mráze - 3.3. 2013 Hradištko

04.03.2013 11:03

První březnový víkend jsme vyrazili na závody Hopsání u dědy Mráze do Hradištka u Sadské. U nás v Divišově je jaro zdá se ještě hodně daleko. Všude leží cca 10 cm umrzlého sněhu, je problém najít schůdnou trasu na venčení, o tréninku agi nemůže být ani řeč. Do Hradištka jsem tedy vyrazila už v sobotu na večerní trénink, aby se foxíci alespoň trochu proběhli a uvolnili energetický přetlak. Trénink byl hodně krátký a moc se toho nestihlo, ale lepší než nic. 

Na neděli připravila paní rozhočí Alice Glöcknerová velmi svižné tratě s nepříjemnými úhly. Začínalo se jumpingem. S Alfíkem jsme se trošku přibrzdili v cílové rovince, když jsem blbě načasovala křížení a neodpustil si jednu tyčku tož 5. místo. S Dorkou to vyšlo lépe, pár tyček zazvonilo, ale žádná neupadla, takže čistě a nakonec i 1. místo.

Zkouškový parkur se mi při prohlídce moc nelíbil, ale nakonec jsme ho zvládli 2x bez větších potíží. Alfík - nešťastně skočená zóna na kladině, když zastavil těsně nad a pak přepadl na stranu. Dorka - čistě, 2. místo a 4. splněná do trojek. Uvidíme jak dlouho budeme čekat na tu poslední.

Před závěrečným agility už toho měli všichni plné kecky, celý den v mrazu, kondička po zimním lenošení v háji, bylo těžké udžet koncentraci. Alfík přesto stále reagoval a parkurem jsme prosvištěli celkem bez problémů. Bohužel spadla hned jednička a pak ještě jedna v rovince. Zóny a odložení super a to se šlo áčko 2x, takže velká spokojenost. Alfík se jako jediný vlezl do přísného standartního času, takže přeskočil i některé jednochybové výkony a ulovil 3. místo. S Dorkou malé nedorozumění za áčkem a Disk, stejně pak potvůrka skočila kladinu, takže byla lapena a ani jsem nedobíhala. Počkali jsme na vyhlášení, shrábli ceny a lehce po šesté odjížděli domů. Až na tu pokročilou hodinu to bylo moc fajn, kvalitní povrch, dobré zázemí a s výkony jsem taky nadmíru spokojena, při takové tréninkové pauze jsem ani nečekala, že něco doběhnem.