Jarní závody SIRIUS - 27.4. 2013 Opatovice nad Labem

29.04.2013 10:10

V sobotu 27.4.2013 jsme vyrazili na naše letošní první závody venku na trávě - Jarní závody SIRIUS. Opatovice nad Labem jsou od nás už trochu z ruky, ale parkury Alice Glöcknerová za tu cestu určitě stály. Na jarní rozběhání úplně ideální, žádná velká technika, žádné motanice, svižné a srozumitelné. Bez jediného disku už jsme ze závodů dlouho neodjížděli, bohužel padaly laťky, hlavně Dorce. V úvodním jumpingu sundala tři, grrr.... jinak to byl povedený plynulý běh a na Dorku i ve slušném tempu. Zkouška A2 skoro jako zázrakem čistě a 1.místo. Agility opět bez větších potíží, ale dvě tyčky dole.

Alfík kosil méně, ale chybičkám jsme se nevyhnuli. Jumpingy nám tradičně nejdou, moc překážek ve vysokém tempu a většinou nakonec vlaju za psem a nestíhám. Ani tentokrát jsem nestihla plánované křížení za 17 a bylo z toho odmítnutí plus jedna tyčka. Ve zkoušce se Alfík rozhodl, že zóny dělat prostě nebude. Přičítám to jeho tranzu z prvních závodů venku a neopravovala jsem to. I s třemi chybami z toho bylo 2.místo za Dorkou, protože nikdo další nedoběhl. V agility už zóny klaply, nic nespadlo a byl z toho čistý běh a 1.místo.

Na vyhlašování jsem vyjímečně vytáhla i Alfíka, za to první místo si svou chvilku slávy zasloužil, ale byl velmi zklamaný, protože žádná cena nebyla k jídlu.