K.A.T. Cup - 8. - 9.6. 2013 Třešť

10.06.2013 12:01

Krásný a slunečný víkend 8.-9.6. 2013 jsme strávili v Třešti na K.A.T. CUPu. Do Třeště jezdím moc ráda, je to tam takové malé a milé. Organizace na jedničku, ceny bohaté a taková poklidná atmosféra. Domů to mám necelou hodinku cesty, ale stejně si to dávám každoročně s noclehem a nenechám si ujít odpolední procházku dubovou alejí a křížovou cestu. 

Po dlouhé době jsem běhala na tratích paní rozhodčí Jiřiny Máčkové. V sobotu byly všechny parkury hodně zamotané. Nic co by se nedalo zaběhnout, ale můj šálek čaje to nebyl a výsledkové listiny se hemžily diskvalifikacemi ve všech kategoriích. V neděli už byly parkury mnohem jednodušší a svižnější, dobíhavost vysoká a čistých výkonů poměrně dost. My jsme se bohužel většinou drobným chybičkám nevyhnuli.

Alfíkovi se čistě povedla jen sobotní zkouška A2 a bylo z toho i 1. místo. Jinak chyby typu zóna zastavená těsně nad, dotyk na dálce, nedokončený slalom a v neděli už i pár tyček. Disk jsme utržili jeden v sobotním jumpingu, ale byl výhradně můj. Chybiček jsme mohli jen litovat, protože Alfík zaběhl ve všech bězích nejrychlejší čas (teda když jsme zrovna neopravovali ten slalom).

Dorka má taky velkou pochvalu, po oba dny se krásně soustředila a tyčky spadly jen dvě v posledním běhu, kdy už byla znát únava. Disk jeden v nedělní zkoušce A3, kdy jsme se tak trošku nedomluvily jestli teda do tunelu nebo na kladinu, alespoň jsem pak potrénovala zóny. Čistě bohužel taky jenom jeden běh a sice sobotní jumping a 2. místo. Problém nám dělal kruh a houpačka. Obě tyto překážky jsou v Třešti trochu staršího data výroby. Kruh má okolo spoustu prostoru a houpačka trošku vibruje a pomaleji se sklápí. Alfík takové věci neřeší, v zápalu běhu by proskočil i ohněm, ne tak ovšem Dorinka. V prvním běhu se v kruhu trošku natloukla, takže potom už do něj nechtěla. První seznámení s houpačkou taky dopadlo tak, že z ní seskočila ještě před půlkou a celý víkend ji chodila tak nějak rozpačitě. V součtu ale Dorka zaválela a za sobotu si vyběhla krásné 2. místo a za oba dny 3. místo.  

Nádherné fotky od Helči Hudečkové sobota, neděle. Alfík tam má několik opravdu povedených záběrů.