Nonstop jahodová párty - Kladno

28.01.2013 10:09

Máme za sebou první závody tohoto roku, netradičně jsme vylezli z nory o něco dříve než obvykle a 26. - 27.1. 2013 vyrazili do Kladna. Největším lákadlem pro mě byl všemi vychvalovaný neklouzavý koberec, vidina běhání ve vyhřáté hale a startovní listina nabitá těmi nejlepšími týmy. Ovšem když mi v sobotu ráno zazvonil budík, rázem jsem se za ten debilní nápad proklínala. Naštěstí jsem měla spolupasažérku, což mě donutilo vyrazit. Ještě skorospící jsme se dopravily do Kladna, téměř okamžitě následovala prohlídka a fofrem na start. Naše běhání nemělo valnou úroveň, dřímající a zmatený psovod a nevybouření psi, dost blbá kombinace.

Tréninky jsme poslední dobou kvůli počasí hodně omezili a celý parkur jsme si naposledy zaběhli v půlce listopadu. Bylo to znát hlavně na Dorce, která udržela koncentraci tak do desáté překážky, pak vypla. Moje zmatkování na trati tomu samozřejmě napomohlo a vysloužila jsem si od ní několik kousanců a modřin. V neděli už to bylo lepší, povedly se dva čisté běhy, splněná zkouška A2 a postup do finále. Rychlostně ovšem na ty nejlepší hodně ztrácíme, takže kromě zkoušek se žádné pěkné umístění nekonalo.

S Alfíkem jsme měli velký problém s časovým limitem 20s na start. Vybíhala jsem tak hodně pod tlakem, často se špatně odloženým psem, několikrát jsme dokonce limit překročili. Díky tomu následoval DISK hned v úvodu parkuru, Alfík prostě někam frnknul a vzal navíc překážku mimo pořadí, plynule jsem pak navázala na původní trať a doběhli jsme všechno na nás celkem slušně a v tempu. V sobotním prvním běhu skosil pár tyček, ale pak už za celý víkend nespadla ani jedna a zóny byly taky všechny, takže jako trénink vlastně dobrý a pokoukání na skvělé výkony ostatních určitě stály za to. Příští závody mám hlášené dvojzkoušky ve Svojeticích, takže žádné vstávání, huráááá.