O pohár Rastavy - Most

24.09.2012 11:32

Po roce jsme opět zavítali do Mostu, kde se 22. - 23.9. 2012 konal II. ročník závodů O pohár Rastavy. Už loni se mi závody v Mostě moc líbily, takže i přes tu dalekou cestu jsem ani moc neváhala a vyrazila zase. Poloha cvičáku je dokonalá, téměř na břehu jezera Matylda, spousta prostoru na venčení a v organizaci se od loňska taky hodně zlepšili. Rozhodčí byla Jaroslava Podmolová a těžko bych na jejich svižných a nápaditých parkurech hledala nějaké negativa, všechny se mi běhaly skvěle. Typickým prvkem po oba dny byla volba díry tunelu psovodem, vlásenky na několik způsobů, v sobotu hodně outů a v neděli hodně rovinek. I na těchto skvělých parkurech jsme utržili pár disků, které jsem zavinila já svým zmatkováním nebo špatným čtením dráhy psa. Konkurence se sjela celkem početná, běhalo se hodně rychle a ani čistý běh nezaručoval medailové umístění. Na borderky a pyrenejáky bohužel v rychlosti nemáme. Foxíci ale oba běhali perfektně. Tyčky moc nepadaly, zónečka ani jedna skočená, Alfíček trošku více šílel při odložení, ale nakonec pokaždé zůstal, takže spokojenost veliká.

Dorka si vyběhla oba dny 1. místo ve zkoušce A1 s čistým štítem a v sobotním jumpingu 4. místo s jednou tyčkou. Nejvíc mě mrzelo sobotní agility, kdy jsme zaběhly čistý běh. I s našima poctivě zastavovanýma zónama jsme měli postupovku 4,2 m/s (na Dorku je to opravdu dobrý výkon) přesto jsme utržili trestné body za čas a "zbylo" na nás 5. místo. V nedělním jumpingu jsme se diskli, předcházel tomu opravovaný náběh do slalomu a když jsme kolem slalomu běželi podruhé Dorinka si asi chtěla napravit reputaci a místo do tunelu zamířila opět do slalomu, za takovou vysílačku by se nemusela stydět ani borderka. Poslední nedělní běh už Dorka trošku flákala, únava se asi dostavila, spadly 2 tyčky a vypadla ze slalomu, takže 3 chyby a 13. místo.  

Alfík mi dělal opravdu samou radost. Až na to jeho startování krásně reagoval a vyběhal si v sobotu 2. místo ve zkoušce A2 s jednou tyčkou, 1. místo v jumpingu čistě, 8. místo v agility s jednou tyčkou a 2. místo v součtu za sobotu. V neděli přidal 3. místo s čistým během v agility, pár vteřinek jsme ztratili mým zmatkováním, ale na první borderku bychom stejně neměli. Bonusem na závěr bylo 3. místo v součtu za SO+NE, což jsem ani nečekala, protože jsme se jednou diskli a sice v nedělním jumpingu, kdy jsem zapomněla Alfíka poslat do rovného tunelu v protipohybu, takže na mou dlouhou ruku vystřelil vpřed a vzal navíc zeď. V nedělní zkoušce A2 taky dis, když jsem totálně zazmatkovala já, než jsem se vzpamatovala, Alfík byl fuč a vzal nejbližší díru do tunelu, zkouška přitom byla děsně lehká, skoro bych řekla že jedničková.

Příští víkend pomáháme s organizací na neoficiálkách v Kácově, už se móóóc těším, určitě to bude prima jako posledně. Jo a abych nezapomněla v pondělí dorazily coursingové licence, takže už koukám do kalendáře a ještě letos bych chtěla testnout foxlí formu v nějakém závodě.