Odpolední dvojzkoušky 14.6. 2013 Horní Počernice

18.06.2013 10:57

Původně se páteční odpolední dvojzkoušky měly konat 31.5. 2013 v Lahovičkách. Nejdříve byl změněn termín na 14.6. 2013 a následně se díky povodním změnilo i místo na areál Pet Centra v Horních Počernicích. Asi to bylo znamení, abych na tuto akci radši nejezdila........

Po náročném týdnu v práci a několikadenním boji se střevní chřipkou jsem byla dost vyčerpaná a neměla jsem úplně náladu na agility, ale bylo zaplaceno, tak jsem jela. Taky jsem byla hodně zvědavá na parkury nové rozhodčí Katky Lerlové. Začínaly trojky a řekla bych, že nás teda vůbec nešetřila. Čistou zkoušku si tam nevyběhal nikdo napříč všemi velikostmi. S Dorkou jsme urvali 2 x 1.místo, ale nazvala bych to tak, že na nás zbylo. Malá konkurence a skoro samé disky. Naše běhy povedené rozhodně nebyly. V tom druhém sice spadl "jen" dvoják, ale já jsem byla strašně zpomalená a motala jsem se tam jak úplný začátečník. 

Alfík moje chyby, na rozdíl od Dorinky, vykompenzovat neumí, takže naše působení ve dvojkách byla hodně velká bída. V první zkoušce jsme se diskli hned na úvodní sekvenci, kde bylo točení na levou stranu, tudíž pro Alfíka poslepu a samo mi frnknul někam vpřed. Stejně pak skočil houpačku, takže jsem ji tentokrát opravila a vyfičela z parkuru. Ve druhé zkoušce jsem se bála úvodní sekvence, tu jsme ale zvládli úplně bravurně, a pak se stalo něco, co už nikdy nechci zažít. Z rovného tunelu Alfík zatočil trošku více doprava a vřítil se přímo pod moje nohy. Ve snaze se mu vyhnout jsem o něj zakopla a oba jsme skončili rozpláclí na zemi, Alfík bohužel pode mnou. Vypadal, že mu nic není, takže jsem to spíš tak jako tréninkově doběhla. Koncentrace už byla v háji a vyrobili jsme pár odmítaček, ale zónečky udělal všechny krásně. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že jsme běh platně dokončili, myslela jsem, že jsme dávno disklí hned po tom pádu, kdy jsem na Alfíka sáhla. Máme tak ve výkoňáku naše úplně první BO a k tomu ještě na 3. místě, hahaha. 

Večer doma bohužel Alfíček začal kulhat na PP, dneska už je to OK, ale stejně nás čeká ještě minimálně týden nuceného klidu. Já jsem taky nezůstala bez následků, hnula jsem si při tom pádu s loktem a narazila si rameno. No a aby toho nebylo málo Víťa se v sobotu vrátil z krajského kola požárního sportu v Rakovníku s natrženým svalem a sotva se belhá. Máme teď doma takový malý lazaret, ale doufám, že se všichni dáme brzo do pořádku.

Tentokrát máme i VIDEO, takže se mi opět potvrdilo, že když se nechám natáčet, běhy stojí za houby....... asi nějaký zákon schválnosti. A až z videa jsem zjistila, že Dorka neshodila dvoják, ale byla nám mávnuta houpačka, podle mě tedy ovšem nesprávně.