Táborský hopík

13.08.2012 11:56

Po delší době jsem vyrazila zase na závody, dvoudenní dvojzkoušky, 11. - 12. 2012 "Táborský hopík" v Chýnově u Tábora. Je to od nás kousek, takže žádné ranní vstávání a dlouhé cestování. Cvičák tu mají teprve pár měsíců, takže povrch má ještě velké rezervy, byl to samý šutr a díra, ale paní rozhodčí Jitka Maroušková se snažila využívat ty lepší části placu, takže to nakonec nebylo tak hrozné. Alfík párkrát v zatáčce ujel, ale jemu se to stává i na fotbalovém trávníku. Překážky byly pěkně bytelné s pořádnými laťkami i háčky, navíc na spodní hranici výšky, takže pro nás super. Jediná tyčka spadla v sobotu Dorce, když jsem opět nevydržela s jásáním a ona na poslední skočce pustila nohy. Jinak organizace patřila rozhodně k těm lepším, okamžité výsledky, rychlé přestavby a žádné zdržování. Věřím, že do příštích závodů se určitě povede povrch výrazně vylepšit a my se do Chýnova rádi vrátíme. 

SOBOTA - nejdříve jsem startovala s Dorkou v jedničkách. Celý víkend jsem byla za slonici, snad v každém běhu jsem zakopla o nějakou bočnici. Naštěstí byly fakt těžké, kovové a pokaždé zůstaly na svém místě. Konkurence sice skoro žádná, byli jsme jen 4, ale Dorinka se moc snažila. První zkouška ona zmíněná poslední tyčka a 1. místo. Druhá zkouška čistě a 2. místo, rychlostně bohužel trochu ztrácíme, ale Dorka je holt takový minimedík a rychleji už to asi nepůjde. Alfík se ve dvojkách taky překonával, kazila jsem já. První zkouška disk, když jsme trefili špatnou díru tunlu, ale jinak to byl povedený běh, zóny všechny dal a tyčky držely, škoda no. Druhý běh už se tak nepovedl. Jednak jsem mu utekla u houpačky, on nezaváhal a skočil ji. Hned vzápětí jsem se při točce na čelo klasicky ocitla přímo Alfíkovi v cestě, takže oběhl tunel. Nicméně jsme doběhli a v konkurenci 4 psů utržili 1. místo. V neděli jsem si chtěla přispat ještě o něco déle, takže jsem Dorku přehlásila do dvojek, což se nakonec ukázalo jako debilní nápad.

NEDĚLE - na prezenci jsem dorazila lehce po dvanácté a bylo mi sdělelno, že Dorinka startovat nemůže. Prý nejde přestoupit v rámci jednoho závodu. Pořadatelé se k tomu postavili perfektně, vrátili mi startovné a ještě jsme si mohli zaběhnout jako doskokani. Naštvaná jsem smozřejmě byla, za lenost a blbost se holt platí. No alespoň jsem si vyzkoušela jaké by to bylo mít ve stejné kategorii dva psy. Při nízkém počtu startujících je to pro mě neuběhatelné, takže jsem nakonec ráda, že jsem si to jen vyzkoušela a Dorka zůstane ještě nějakou dobu pěkně v jedničkách. Závodil tedy jen Alfík a tentokrát ho pochválit rozhodně nemůžu. První běh jsme odstartovali zase diskem. Áčko i kladina skočené, kladinu skočil opravdu hnusně skoro z půlky, takže jsem ho vrátila. Druhý běh áčko těsně nevyšlo a nedodělal slalom, ale kladina už ok a 2. místo.