TOP OUTDOOR CUP + Dvojzkoušky - 25. - 26.5. 2013 Mrtník

28.05.2013 11:12

Asi jsem se zbláznila, máme za sebou v pořadí třetí dvoudenní závody, a sice TOP OUTDOOR CUP + Dvojzkoušky 25. - 26. 05. 2013 v Mrtníku. Záměr to rozhodně nebyl, jen jsem nějak při hlášení závodů zapomněla koukat do kalendáře a vůbec jsem si neuvědomila, jaký závodní maraton nás čeká. Do Mrtníku mě nalákala slovinská rozhodčí Mirja Lapanja, která ovšem nakonec kvůli zdravotním problémům nedorazila. Náhradníkem byl Antonin Grygar, což jsem celkem uvítala. Parkury tohoto rozhodčího mám velmi ráda a nezklamal ani tentokrát. Kondička psovodů dostala teda celkem zabrat, několik tratí obsahovalo rovinku přes celou uhlopříčku parkuru, ale psi byli nadšeni a mně se běhalo taky skvěle. Navíc příjemní pořadatelé, skvělá kantýna a krásný Lesní areál Brabcovna, který mě okouzlil na první pohled. Spousta prostoru okolo parkuru, krásný terén pro venčení a bezkonkurenční povrch, který jsme ocenili hlavně v neděli, kdy celý den pršelo. Trávník je totiž celý prosypaný pískem, takže všechna voda se krásně vsakovala a přes to, že všude okolo stála voda, na parkuru nebylo jediné vydupané nebo rozbahněné místečko.

Hafani se celkem snažili. Alfík běhal jako o život, drobná navigační chybička v podobě skočky navíc se párkrát vloudila, ale celkově velká spokojenost. Alfík sám pokazil jen sobotní zkoušku, kdy se za nic na světě nechtěl dotknout zóny na kladině. Byla totiž žlutá a to my neznáme. Chtěla jsem ho vrátit jen na tu zónu, ale skákal z jedné strany kladiny na druhou, hlavně, aby se žádná packa toho žlutého nebezpečí nedotkla. Musela jsem ho tam nainstalovat ručně, ale jsem ráda, že jsem to opravila, zbytek závodů už kladinu chodil poctivě. V neděli si vyběhl čistou zkoušku A2 na 1. místě a nebýt ukoplých dvojáků, bylo by medailí více.

Všechno mi vynahradila Dorinka. V sobotu třetí čistá A3 na 1. místě a postup do finále čistým během agility. Ve finále bohužel spadla jedna tyčka, ale většina soupeřů se diskla na rozlišovačce kladina/tunel, takže i chyba stačila na 2. místo. V neděli jsme měli trochu smůlu, v jumpingu upadl dvoják a v první zkoušce chudinka uklouzla na kladině a spadla, takže odmítnutí, ale díky bohu bez úrazu. Poslední běh už nestál za nic, chuť běžet byla velká, ale hlavička už se nesoustředila.

Až na to odporné propršené nedělní počasí to bylo super a určitě se do Mrtníku rádi podíváme znovu na podzimní PRAGIL. Domů jsem přivezla hromadu promočených věcí a auto budu větrat ještě několik dní. Radši si ani nepředstavujte tu "vůni" mokrých psů, navlhlých holinek, zapařených kopaček, promočených dek a k tomu jsem ještě neprozřetelně nakoupila tašku plnou sušených smraďochů pro psy.

Závodů bylo v poslední době více než tréninků, takže je na čase to napravit. V červnu nás čeká ještě dvoudenní Třešť a pak si dáme několik týdnů pauzu, odpočinek už potřebuju hlavně já.