Velikonoční víkend

10.04.2012 10:31

Tak konečně víkend, který jsme neprolenošili doma. V sobotu jsme se zrelaxovali na pořádné prochajdě. Sice trochu poprchávalo a pěkně fučelo, ale v lese pod korunami stromů se to dalo, takže jsme 3,5 h kroužili kolem Drahňovic.

V neděli jsem s Dorkou vyrazila po roční pauze na nácvik norování do Strojetic. Holka mile překvapila, zřejmě dospěla a získala trošku větší sebevědomí, takže do nory vlítla bez sebemenšího zaváhání jak dračice a vyštěkávala jak šílená. Pan normistr nám dokonce doporučil na nácviky už nejezdit a přihlásit se rovnou na zkoušky. Častým opakováním prý hafany přestane bavit norovat jen přes mřížku. V červnu to teda asi zkusíme. Až na to, že jsem pěkně vymrzla, odjížděla jsem domů vyjimečně spokojená s předvedeným výkonem. Alespoň je vidět, že když foxe necháme dělat to na co byl vyšlechtěn, jde to bez problémů.

V pondělí jsme všichni cestovali do Mělníka na Uskákané dvojzkoušky. Dvojky a trojky měli prezenci společnou, takže jsme tam tvrdli už od rána, počasí bylo naštěstí narozdíl od předcházejících dnů pěkné a slunečné, takže se to dalo přežít, ale organizace celkově děs a bída. Dlouhé přestavby, šílené prostoje mezi běhy a ubohé ceny. Domů jsem odjížděla ve čtvrt na šest a to bylo na startovce jen něco kolem 80 ti týmů. Myslím, že do Mělníka už se víckrát nepodíváme. Co se týče běhů, převládá spíše spokojenost. PARKURY stavěla pro mě zcela neznámá rozhodčí, Eva Plíštilová.  První zkouška A2, se moc nepovedla, Alfík nedodělal slalom, vrátila jsem ho jen do posledních tyček a už jsem byla úplně rozhozená, takže DISK následoval vzápětí, kdy se nevešel na kladinu a proklouznul až do tunelu. Sekvence 10 - 18, které jsem se bála nejvíc, jsme zvládli pěkně plynule v tempu, takže alespoň malá pochvala pro Alfíka. Za druhou zkoušku A2 už si zaslouží Alf pochvalu velkou. Zvládli jsme ji čistě v nejrychlejším čase čili 1. místo.  Zóna na áčku byla sice dost prasácká, nicméně nemávnutá.

Dorka v jedničkách běhala taky s velkým nasazením, bez tendencí utíkat z parkuru, V-éčko se sice nepovedlo, ale i tak spokojenost. První zkouška A1 skočené áčko, jedna tyčka a 2. místo. Ve druhé zkoušce A1 DISK, snažila jsem se vést před psem a mrška zase začla obíhat skočky. Nejdřív minula zeď, při  snaze opravit to, ji skočila z opačné strany. Pak minula ještě jednu skočku a to už jsem ji zastavila uklidnila a vzala celou sekvenci znovu a doběhly jsme bez ztráty kytičky, škoda no. Slalom taky bez problémů a kruh kupodivu taky neřešila.

Příští víkend bude náročný, v sobotu Plzeň a v neděli Hloubětín. Agi šílenství ZDAR.