Velikonoční výkony

01.04.2013 20:09

V sobotu se po delší době ukázalo sluníčko, takže jsme vyrazili na pořádnou prochajdu. Alfík dokonce neodolal a absolvoval letošní první koupání v rybníce. Vlezl tam hned několikrát, takže se mu to asi líbilo i v takové ledůvce.

V neděli 31.3. 2013 jsem se zúčastnila intenzivky s Irčou Kochovou a Pavlem Koškem na cvičáku u         Forťáků. Počasí bylo neskutečné. Téměř celou republiku zasypaly závěje sněhu a v Praze bylo nad nulou a nespadla jediná vločka. Pavel nás hodně potrápil na technice všemožných otoček a Irča nás zase utavila na velmi svižném parkuru zaměřeném na rozlišovačku zónovek a tunelů. Perfektně jsme si zaběhali, dostala jsem spoustu nových rad a tipů jak usměrnit Alfíkovu energii a hlavně pár triků na odložení. Určitě to stálo za to a doufám, že v dohledné době zase nějaký trénink u těhle dvou skvělých trenérů absolvujeme. Jediné negativum akce bylo to, že několik lidí nakonec nedorazilo, a já se tak ocitla se dvěmi psy ve tříčlenné skupince. Měla jsem co dělat, abych to vůbec odběhala a na konci už mi nohy totálně vypovídaly službu.

Aktivně jsme pokračovali i v pondělí. Jelikož už několik let se vyhýbám velikonočnímu výprasku a koledníkům tím, že prostě nejsem doma, nemohlo to být letos jinak. Ratenická hala zaručovala skvělý povrch i v tomto zimním počasí, takže jsem ani moc neváhala a v pondělí 1.4. 2013 vyrazila na závody Jelimánovy Jelikonoce do Ratenic. Paní rozhodčí Alice Glöcknerová si tentokrát připravila tratě, kterým jsem nějak nepřišla na chuť. Alfík se ale móóc snažil a až na jeden exces běhal fakt úžasně. Odložení super, zóny všechny super a spadla jediná tyčka a sice jednička ve zkoušce, jenže lépe ani rychleji to nikdo další nezvládl, takže i s chybou 1. místo. Ostatní běhy bohužel DISK. V agility jsem to zakufrovala já, když jsem Alfíkovi zacláněla přímo před skočkou tak ji oběhnul a skočil z druhé strany. Jumping byl až do 18 plynulý, rychlý a čistý a pan Alfonz prostě musel protestovat, když jsem ho potřebovala poslat do tunelu přes ruku. Vím, že z levé ruky to nesnáší a přesto, že to neustále trénujeme, v závodě to nikdy nedá. Bohužel křížit jsem fakt nestihla, takže nezbývalo než to risknout a samo že to nevyšlo. Těsně před dírou se zastavil, párkrát na mě zuřivě štěknul a pak se otočil na pětníku a vlítnul do druhé díry. Fakt mě to hodně mrzelo, ale není každý den posvícení, že. Dorka si taky vybrala svoje horší chvilky. V prvním zkouškovém běhu ignorovala slalom, při opravě chytla svůj obvyklý záchvat zuřivosti a pak už se to s náma táhlo. Když se mi před tunelem regulérně zakousla do nohy už jsem ji lapla a odnesla z parkuru. Agility opět napoprvé nedala náběh do slalomu, ale naštěstí se srovnala a doběhly jsme bez dalších chyb. Soupeři chybovali taky, doběhli jen 4 psi a jedno odmítnutí stačilo na 2. místo. V jumpingu jsme bohužel nezvládly kruh a bylo z toho 4. místo.

Ve středu už snad konečně klapne trénik u Jitky, i když s letošním počasím člověk nikdy neví......