Velká aktualizace

23.07.2012 23:10

Poslední týdny jsem nějak nestíhala, takže dnes velká aktualizace. Máme za sebou intenzivní trénink agility v Kácově, neoficiální závody tamtéž a týdenní tábor pod vedením Vlaďky Čištínové. Jsem z toho trošku vyflusnutá, nicméně všechny akce byly vyjimečně vydařené.

Celotýdenní Intenzivka se konala v rámci výcvikového tábora v ZKO Kácov, kdy jsem každý den po práci valila rychle dom a 17:30 naklusala na plac. Psy jsem radši střídala, jeden den Alfík, druhý Dorka, neb nás čekal tábor a nechtěla jsem je odvařit ještě před příjezdem. Nicméně oba hafani ukázali, že pořádný zápřah je přesně to, co se jim líbí.... Pod vedením Jitky Slánské jsme trénovali nejrůznější prvky, které jsme si v sobotu 14.7. 2012 mohli vyzkoušet naostro na neoficiálních závodech Agility na "sladko". V kategorii M závodníci nás bylo jen 5, soupeřům se povedlo pár disků, takže i s chybovými běhy jsme sbírali medaile. Dorinka 3 x 3. místo, Alfík 2 x 2. místo.  Až na slejvák, který trošku zkomplikoval závěrečné vyhlášení, to bylo super odpoledne. 

V neděli proběhlo velké balení a odjezd na Javorovou skálu. Přivítal nás velmi silný déšť, který nám znepříjemňoval celý týden, ale na tréninky bylo vždycky celkem slušně a zmokli jsme jen při závěrečných závodech. Až na ty věčně promočené boty a ponožky to bylo pro psy ideální počasí. Trénink probíhal 2x denně v hodinových blocích a střídaly se 4 skupiny. Po odpoledním tréninku jsme si začvičili Zumbu (naštěstí jen dvakrát, pak už byli všichni včetně cvičitelky K.O.) a před večeří byla ještě jedna mini hra pro všechny. Já toho měla plné brejle hned třetí den, ale foxíci velmi rychle najeli na táborový režim a na každý trénink se děsně těšili. Celý týden běhali s plným nasazením a myslím, že nám to i celkem šlo, čož mi udělalo velkou radost. Vlaďka Čištínová nám stavěla krátké sekvence i dlouhé parkury, procvičili jsme náběhy do slalomu i do tunelů, vedení přes překážku a rozlišovačky všemožného typu, sem tam si na nás připravila i nějakou tu kulišárnu v podobě běhů bez psa a záludné kontrolní otázky. Na závěr proběhly táborové závody, kde Alfík ukořistil 3. místo a Dorinka 1. místo. Už jsem si připadala trošku jako z Hujerovy rodiny neb Alfík vyhrál téměř všechny táborové hry a když zrovna náhodou nevyhrál Alfík, brala první místo Dorka. Ceny byly vesměs sladké a čokoládový dortík fakt něměl chybu, mňam.

                            

Byl to náš úplně první psí tábor, kvůli Alfíkově nespolečenské povaze se podobným akcím spíše vyhýbám, ale zvládli jsme to celkem bez problémů. Pohyb po kempu jsem jistila flexi vodítkem a na parkuru už Alfíka od práce nic nevyruší. Jedné rvačce se zabránit nepovedlo, ale Alfík vyjimečně účastníkem nebyl. Celý tábor byl moc fajn a doufám, že příští rok se opět zúčastníme.