Víkend plný zkoušek - 18. - 19.5 2013 Mariánské Lázně

21.05.2013 12:33

O víkendu 18. -19. 5. 2013 jsme se vypravili až do dalekých Mariánských Lázní na Víkend plný zkoušek pod taktovkou Alice  Glöcknerové. Skoro to vypadá, že za Alicí jezdím přes celou republiku, ale je to opravdu jen příjemná náhoda. Závody v Mariánkách dříve patřily k našim tradičním, takže jsem tradici letos obnovila a tratě mojí oblíbené rozhodčí byly jen takový bonus. 

Areál koupaliště Lido s přírodním jezerem a písčitou pláží je ideálním místem k odpočinku, vyrazila jsem proto už v pátek a těšila se na pohodový víkend. Počasí letos trochu zlobilo, ale výbornou náladu s partou Forťáků nám rozhodně nezkazilo. V pátek večer začalo pršet a lilo v kuse až do sobotního dopoledne. Následkem byl totálně podmáčený trávník a parkur se musel přesunout na onu písčitou pláž. V neděli už jsme si užívali slunečný den plný cachtání v jezeře, což ocenil hlavně Alfík. V mokrém písku se běhalo perfektně, dobrý odpich, nebořil se a neklouzal. Psům povrh evidentně taky vyhovoval, oba foxíci skákali téměř bez chybičky. V nedělním posledním běhu už něco spadlo, písek vyschnul a běhalo se o poznání hůře.

S Dorkou jsme absolvovaly první start v kategorii MA3 a výsledky předčily všechny mé nejrůžovější představy. Dva čisté běhy na bedně a jedno véčko s nešťastnou odmítačkou. Kvalifikační podmínky pro start na MČR splněny a když to teda letos máme přímo pod nosem, asi se tam objevíme. 

Alfíkovy výkony snad nebudu ani komentovat neb si ze mě psík dělal srandu a totálně ignoroval všechny zóny. Zato odložení bylo opět perfektní a neshodil jedinou láťku. Nevím no...... asi prostě nemůže dělat správně všechno najednou..... Povedl se snad jen sobotní jumping, kde jsem jedno odmítnutí vyrobila já. Celkem slušně jsme doběhli i jumping nedělní, ale ztroskotali jsme na slalomu. V součtu to Alfíkovi stačilo na 3. místo, takže nějaké ceny jsme domů odvezli. Cesta domů byla dlouhá a ještě dneska se z celého víkendu pomalu regeneruju.

Fotky: ilaen, murry, hedvikad