Závody Horní Počernice a Kutná Hora

23.04.2012 09:30

Máme za sebou další závodní víkend.

V sobotu 21. 4. 2012 jel Alfík na 22. dvojzkoušky do Horních Počernic. První zkouška A2 obsahovala pár pastiček, ale dalo se to řešit. Alfík se snažil a bylo z toho 1. místo, čistý běh a další splněná do trojek. Druhá zkouška A2 už obsahovala pro nás neřešitelnou sekvenci. Stahovat rozběhnutého psa z rovného tunelu před dalším tunelem do slalomu a ještě ze strany, kdy na mě nevidí, to bylo nad naše síly, takže jsme si dali tunel navíc, jinak zbytek běhu dobrý, až na to, že Alfík kosil tyčky.

V neděli 22. 4. 2012 jsme jeli v plné sestavě na naše už tradiční závody na nejhezčejší cvičák v okolí, čili do Kutné Hory. Počasí vyšlo na jedničku, kantýna jako vždy skvělá a pan rozhodčí Antonín Grygar stavěl móóóc pěkné běhavé parkury. Bohužel přesně takové, které nemám ráda, kdy se dráha několikrát protíná na jedné skočce, skoro vždy na takovém parkuru zabloudím, stalo se to i tentokrát. Trochu jsem si poupravila kurz, ten den bohužel hned dvakrát, pokaždé v jumpingu, pokaždé s Alfíkem a pokaždé podobná situace, výběh z tunelu a já se posunula o jednu skočku vedle. Ale nějaké ty ceny jsme nakonec taky posbírali a užili jsme si opravdu perfektní závodní den. Běžel se dvakrát jumping a jednou agility se zadáváním titulu CACAg.

Úvodní jumping mi přišel takový hodně těsný, nicméně stále svižný. Alfík měl svůj den a běhal fakt úžasně, sem tam nějaká ta laťka, ale s ním už to jinak asi nebude, bohužel jak už jsem psala, tentokrát jsem to kazila já, zabloudění na trati a DISK. S Dorkou už jsem si dala pozor a s trochou štěstíčka jsme to dali čistě. Šlápla si na zeď, ale element zůstal, takže dobrý a 2. místo.

Následovalo Agility CACAg. Alfík zamakal, já nezabloudila a byl z toho čistý běh a 2. místo. Dorka zapomněla, co je slalom a o zónách prý taky nikdy neslyšela, nicméně jsme to dokončily, ale už se pomalu psychicky připravuju na obětování běhu, na ty zóny ji holt budu muset párkrát vrátit.

Záverečný jumping CACAg byl doslova raketový, bohužel s Alfíkem opět to moje zmiňované zabloudění a DISK. Na titul by to stejně nebylo neb skopl tuším dvě tyčky, ale mohl si udělat alespoň rekord v postupovce, myslím, že přes 5 m/s by to šlo. Dorka zase netrefila náběh do slalomu, opravovala jsem to nadvakrát a ještě ukopla jednu tyčku. Nicméně jen jeden další pes doběhl všechny tři běhy a trestných bodů jsme měli méně, takže Dorísek v celkovém součtu brala 1. místo a v součtu běhů CACAg 2. místo. Samozřejmě bez udělení titulu neb na to je potřeba v součtu dvou běhů max. 5,99 trestných bodů. 

Od agi si teď dáme chvíli pauzu, Dorka v klidu dohárá a Alfík si bude léčit prasklý polštářek na přední tlapce. Nejbližší akce, která nás čeká je Tajný orientační dogtrek 5. 5. 2012, už se moc těším jak budeme s Kačení smečkou bloudit po berounských lesích, hahahahaha.