Závody Plzeň a Hloubětín

17.04.2012 10:06

V pátek 13-tého začala Dorka hárat, v pondělí už jsem odchytávala jednoho nápadníka, tentokrát to asi jen tak v klidu neproběhne, už aby to bylo za náma.

Taky máme za sebou úspěšný závodní víkend. V sobotu 14.4. 2012 jsme cestovali do Plzně Křimic na Jarní pohár Václava. Celý den se nesl ve znamení slunce a velmi svižných parkurů od Alice Glöcknerové. V úvodním Jumpingu jsem si s oběma foxíky vylámala zuby na slalomu, jinak povedený běh. Zkouška A1 s Dorinkou a první V. Bohužel skočená kladina, ale i tak 1. místo. Prozatím ji nebudu prudit nějakým opravováním, hlavní je aby získala jistotu na skočkách a trochu přidala na rychlosti, což se celkem daří, tentokrát už nic neoběhla a postupovka 4,42 m/s mě samotnou příjemně překvapila. S Alfíkem jsme se ve zkoušce A2 opět vyznamenali, hned jednička tyčka dole, pak dvakrát skočené áčko, jedno moje odmítnutí a ještě vypadl ze slalomu, ale vodit se dal pěkně, tož alespoň nějaké pozitivum. Závěrečný Open jsem Dorce trochu kazila zmatečným vedením, ale šikulka všechno ustála a dali jsme ho čistě, sice trochu pomaleji, ale stačilo to na 3. místo. S Alfíkem druhý nejlepší čas, ovšem podle očekávání skočené áčko, a 4. místo. Dorince ještě předvedené výkony stačily na 2. místo v součtu. Celý den jsme si vážně moc užili. Nebýt králičího života, který zmařil jeden Dorčin rychlý chvat, nemělo by to jedinou chybičku.

V neděli 15.4. 2012 jsme pokračovali na Hloubětínských dvojzkouškách II. v Praze - Kyjích. Tentokrát jen s Dorkou, páč na dvojky bych tam musela tvrdnout od rána, což jsem zamítla hned a dobře jsem udělala. Počasí bylo doslova odporné, vytrvalý déšť, mokro, bláto. Jsem ráda, že Dorka vůbec běžela. Parkury Petra Dostála se mi moc líbily, ale díky tomu počasí jsem si je vůbec neužila. Dvojky prý stavěl hodně těžké, ale ty jsem neviděla, ovšem při pohledu na výsledkovou listinu bylo jasné, že velký problém dělají standartní časy, jen málokdo se vešel. O to víc mě těší, že to Dorka zvládlla bez penalizace za čas. První zkouška A1, odfláklé vedení, ale vše zachráněno na poslední chvíli, takže čistý běh a 1. místo. Na zónovkách to trochu klouzalo, takže Dorka jako správná teriérka si z toho vzala ponaučení a ve druhém běhu už se nějakým bržděním ani neobtěžovala. Druhá zkouška A1 tedy dvě skočené zóny, jinak celkem  povedené a opět 1. místo. Ještě jsme počkali na vyhlášení a odnesli si pohár za 1. místo v součtu.

Příští víkend opět DVOJBOJ, v sobotu Počernice a v neděli Kutná Hora.