Alfonso

je hladkosrstý foxteriér, narodil se 1.7. 2007 v chovatelské stanici Amorrada Mágica v Jeseníku. Exteriérově se trochu vymknul standardu, trošku přerostl, je to takový XXL foxík, ale povahově mu nechybí nic ze všech těch úžasných vlastností, které foxíci mají:-)

Kromě přerostlosti a monokryptorchismu má Alfík ještě jeden handicap. Při běžné procházce v parku přišel s mým přispěním o levé oko. Ptáte se jak? Aportováním klacku. Skočil po něm do vzduchu, špatně si vyměřil vzdálenost a konec mu poranil čočku tak, že bulva musela být vyoperována. Jeho prostorovou orientaci to trochu omezilo, ale dohnal to svou houževnatostí a přes všechny potíže na závodech děláme myslím důstojnou konkurenci ostatním zdravým pejskům.

S Alfíkem není vždycky úplně lehké pořízení, je dominantní k ostatním psům, je majetnický a nemá rád fyzický kontakt s lidmi ani jinými psy. Je velmi snadno vzrušivý a do klidu se vrací velmi obtížně. Má neskutečný drive a chuť do práce a téměř nevyčerpatelnou energii. Pokud má dostatek pohybu a zaměstnání, je to skoro bezproblémový pes, ale běda když na něj občas nemám tolik času, to pak svou energii vkládá do vlastních nápadů a to je trošku problém. Alfík je prostě živel. Má tři veliké vášně, které ho přivádí do tranzu - voda, hrabání a hračky všech barev, tvarů a velikostí. Těžko říct, co z toho miluje víc.

 

Věnujeme se hlavně agility. Trénujeme v Podvekách u Jitky Slánské a jsme členy OSA AGI Forte Praha, kde jsme s agility začínali. Je tam partička moc skvělých lidiček a psíků, takže naše členství stále udržujeme. Krom agility děláme i coursing, zkoušíme trochu obedience a sem tam nějaký canicross. Nejradši se ale touláme po lese a posázavskou přírodou.